Kā atrast darbu pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma?

Novērtēt savas prasmes un intereses

Pēc ilgākas prombūtnes no darba tirgus, vispirms godīgi novērtējiet savas aktuālās profesionālās prasmes, stiprās puses un intereses. Kādas ir jūsu vēlmes attiecībā uz turpmāko karjeru? Vai vēlaties atgriezties iepriekšējā jomā vai tomēr apgūt ko jaunu? Varbūt bērna audzināšana ir mainījusi jūsu prioritātes un vērtības? Noderīgi apmeklēt arī dažādus kursus un seminārus, lai atsvaidzinātu zināšanas savā specialitātē.

Sakārtot nepieciešamos dokumentus

Kad esat noskaidrojusi savas vēlmes, sakārtojiet CV un motivācijas vēstuli. CV uzsvariet tās prasmes un sasniegumus, kas visvairāk atbilst potenciālajai vakancei. Aprakstiet, kā bērnu audzināšana ir attīstījusi jūsu organizatora, vadītāja un komunikācijas spējas. Pie CV noteikti pievienojiet 1-2 rekomendācijas vēstules no iepriekšējām darba vietām.

Izpētīt darba tirgu un vakances

Rūpīgi izpētiet darba tirgu savā jomā, lai noskaidrotu pieprasītākās prasmes un atbilstošās vakances. Sekojiet līdzi darba sludinājumu portāliem, uzņēmumu mājaslapām un sociālajiem tīkliem. Īpašu uzmanību pievērsiet darba devējiem, kuri atbalsta ģimenes un darba dzīves līdzsvaru.

Aktīvi meklēt iespējas un izmantot kontaktus

Negaidiet, kamēr darba devējs atradīs jūs – uzņemieties aktīvu lomu meklējumos. Nosūtiet CV uzņēmumiem, kuros vēlētos strādāt, pat ja tur nav izsludināta atbilstoša vakance. Jautājiet draugiem un bijušajiem kolēģiem par potenciālām darba iespējām viņu darba vietās.

Sagatavoties darba intervijai

Rūpīgi gatavojieties darba intervijām – pārdomājiet atbildes uz iespējamiem jautājumiem par savām stiprajām pusēm, motivāciju un sasniegumiem. Pamatojiet, kā vecāku atvaļinājums ir attīstījis vērtīgas prasmes. Uzintervētāji pozitīvi vērtēs jūsu apņēmību veiksmīgi atsākt karjeru.

Nezaudēt cerību un turpināt pilnveidoties Neraugoties uz sākotnējiem “nē”, nekad nezaudējiet cerību atrast piemērotu darbu. Turpiniet aktīvi pieteikties vakancēm, pilnveidot zināšanas un prasmes. Ar neatlaidību un mērķtiecību jūs noteikti atgriezīsieties profesionālajā dzīvē ar panākumiem!