Tiešsaistes kursa plusi un mīnusi

Bezmaksas tiešsaistes kursu priekšrocības

Tiešsaistes mācībām ir daudz priekšrocību – tas ir fantastisks veids, kā strādāt pie savas personīgās izaugsmes, un bieži vien tās var piedāvāt to, ko tradicionālie mācību kursi nevar piedāvāt.

Nav izmaksu barjeras

Tas ir norādīts aprakstā – bezmaksas kursos var reģistrēties bez maksas. Lai gan dažos bezmaksas kursos ir maksas iespējas (daudzos MOOC ir iespējams mācīties bez maksas, bet par pabeigšanas sertifikātu jāmaksā), tie ir lieliski piemēroti cilvēkiem ar mazu budžetu. Bezmaksas tiešsaistes mācībām ir vēl viena priekšrocība – bezmaksas kursi ir ne tikai bez maksas, bet arī bez papildu izmaksām (ar nosacījumu, ka jums jau ir attiecīgā tehnoloģija). Lai piedalītos kursos, jums nav jāņem vērā ceļa izdevumi, mācību grāmatu cenas vai laiks, kas atņemts no darba, – tādējādi tie ir daudz pieejamāki.

Atvērts ikvienam

Atšķirībā no parastajām nodarbībām tiešsaistes mācības ir pieejamas ikvienam. Nav nekādu pārbaužu par jūsu iepriekšējo kvalifikāciju, nav ierobežojumu, kas pamatojas uz vecumu vai atrašanās vietu, un nav noteikts maksimālais klašu skaits. tas ir īpaši izdevīgi jauniešiem, kuriem bija grūtības iegūt tradicionālo izglītību, kā arī gados vecākiem profesionāļiem, kuriem var nebūt akadēmiskās izglītības pieredzes. Tas nozīmē arī to, ka jūsu klasesbiedri var būt no visdažādākajām vidēm, kas ir lieliski noderīgi, lai jūsu semināros ieviestu domu daudzveidību.

Leņķīgs grafiks

Viena no milzīgām tiešsaistes mācību priekšrocībām ir elastīgums. Lai gan dažos kursos var būt noteiktas lekcijas vai semināri ar noteiktu laiku, daudzos kursos tiek izmantoti iepriekš ierakstīti videomateriāli, kas nozīmē, ka tos var skatīties jebkurā laikā un jebkurā vietā. cilvēkiem, kuriem ir saspringts darba grafiks, kuri strādā neklātienē vai vienkārši dod priekšroku iespējai plānot savu dienu sev piemērotākajā veidā, mācīšanās tiešsaistē ir ideāli piemērota.

Bezmaksas tiešsaistes mācību kursu trūkumi

Protams, tiešsaistes mācību kursiem ir arī ēnas puses. Tā kā ir pieejams tik daudz bezmaksas kursu, ne visi tie būs piemēroti ikvienam, un daži cilvēki var vienkārši secināt, ka tālmācība viņiem neder.

Nepieciešama motivācija

Galvenais izaicinājums, ar ko daudzi cilvēki saskaras, sākot mācīties tiešsaistē, ir motivācijas un disciplīnas daudzums, kas ir nepieciešams. Daudzi cilvēki reģistrējas kursiem un nekad tos nepabeidz. Fakts, ka tas ir bez maksas, patiesībā var palielināt šādu iespēju, jo jums nebūs sajūtas, ka, to nepabeidzot, jūs izšķērdējat naudu. Lai gan klātienes augstākā izglītība prasa disciplīnu, jums ir ārējs spiediens, kas jūs iedrošina – citi studenti, pasniedzēji utt.

Ne vienmēr tiek atzīta kā “oficiāla” kvalifikācija

Ne visi tiešsaistes kursi tiks atzīti visos uzņēmumos. Tas var sarežģīt izvēli – ja jūs uzmeklēsiet “datu zinātne”, kā jūs varēsiet noteikt, kuri kursi tiks atzīti, bet kuri ne?
To var noskaidrot, lasot atsauksmes, izvēloties augstas kvalitātes iestāžu organizētus kursus un runājot ar cilvēkiem, kas jau ir nostiprinājušies šajā jomā. Tomēr nav garantiju, ka cilvēki atzīs bezmaksas tiešsaistes kursus par derīgām studijām, jo īpaši tāpēc, ka bezmaksas kursiem parasti nav akreditācijas.

Mazāk sociālo aspektu

Tiešsaistes kursi ir mazāk sociāli nekā tie, kas notiek universitātes pilsētiņā – jums nav priekšrocību, ko sniedz kopīga atrašanās vieta, un ne vienmēr ir kopīgs konteksts, par ko runāt. Nodarbības, kas piedāvā virtuālas komandas veidošanas aktivitātes, tīklošanos vai pat tikai diskusiju dēļus, ir noderīgas, lai veicinātu šīs sociālās saites.

Par laimi, sociālie plašsaziņas līdzekļi ļauj daudz vieglāk sazināties ar cilvēkiem visā pasaulē, taču dažiem studentiem šis personīgās sociālās saiknes trūkums var likt viņiem justies atrauti no kursa kopumā. Par šo un citām garīgās veselības problēmām ir vērts nopietni padomāt.